Nejčastější dotazy

CO JE DOBRÉ VĚDĚT A NĚCO MÁLO K PRŮBĚHU FOTOGRAFOVÁNÍ

VE FOTOSTUDIU INULKA

 

Jak si mohu objednat fotografování ve fotostudiu Inulka?

Ideální je napsat na e-mail: foto@inulka.cz zprávu, o jaké fotografování byste měli zájem a jaký by Vám vyhovoval termín – dopolední či odpolední hodiny. Já Vám následně termín buď  potvrdím  nebo napíši nejbližší možné datum na výběr. V případě, že na focení spěcháte, je nejlepší mi rovnou zavolat na tel. 776 624 771 (Jindřiška Valachová). Pokud Vám telefon neberu, pravděpodobně právě fotím a ozvu se Vám  co nejdříve to bude možné.

 

Jak dlouho budeme fotit?

To je samozřejmě dáno tím, o jaké fotografování máte zájem, kolik budete chtít retušovaných fotek apod.

  • V případě jednoduchých portrétových fotografií bez větší stylizace stačí 1 hodina.
  • U ostatních balíčků (rodinné fotografie, proměny s vizážistkou, akty) je minimální čas potřebný pro nafocení kvalitních fotografií 2 hodiny a více.
  • Vždy záleží, jak náročná je realizace Vaší představy, jaké se volí svícení, jak moc má být výsledná série různorodá.
  • Pokud se na focení podílí i vizážistka, je nutné počítat minimálně s hodinou navíc.

U fotografování malých dětí a miminek se vždy snažím o co nejrychlejší nafocení. Záleží ale samozřejmě na tom, jak děti spolupracují. Proto je vhodné zvolit takovou denní dobu, kdy jsou děti odpočaté a dobře naladěné. Většinou je to dopoledne. V žádném případě nedoporučuji chodit na focení s nemocným či unaveným dítětem. Mám ráda přirozené obrázky a snažím se, aby se před fotoaparátem každý cítil dobře a focení si užil.

 

Co si mám vzít s sebou na fotografování?

Na rodinné focení doporučuji jednobarevná trika – různé barvy bez divokých nápisů a obrázků, i černé, bílé, džíny. Malým chlapečkům sluší džínky s kšandičkami, holčičkám různé sukýnky, šatičky. Malým dětem vezměte z domu jejich oblíbenou hračku.  Ideální je si přibalit něco s sebou do tašky, na místě potom můžeme vybrat a v průběhu focení i měnit.

Pro glamour, fashion, boudoir fotografie je vždy nejlépe se poradit předem dle záměru, jak a co se bude fotit.

Pro těhotenskou fotografii doporučuji přibalit fotku z ultrazvuku, dudlíček, capáčky či jinou drobnost, kterou již máte pro své miminko nachystanou.

 

Jak probíhá svatební fotografování?

Svatební den je většinou dopředu naplánovaný. Je proto ideální naplánovat i fotografování a dopředu si orientačně domluvit kde a co, a jak dlouho se bude fotografovat.

Každá svatba je jiná, probíhá v jiném duchu a nelze proto ani dopředu odhadnout, kolik snímků přesně na CD dostanete. Na veliké svatbě se spoustou svatebních zvyků a plné veselých kamarádů, kteří budou vymýšlet různé lumpárny vznikne pochopitelně více zajímavých záběrů než na malé svatbě, kde se bude u hostiny sedět několik hodin, než se svatebčané vůbec rozmluví a začne se něco dít.

Je potřeba se také dopředu domluvit, jestli budete žádat společné portréty se všemi svatebčany a kolik času budete chtít věnovat stylizovaných portrétům novomanželů.

Obecně lze říci, že při celodenním fotografováním i s přípravou nevěsty, ženicha, obřadu, hostiny vznikne nejméně 300 fotografií, které budou svým způsobem originální a nebudou se opakovat. Z těchto záběrů pak vznikne určitý počet (dle jednotlivých balíčků – viz ceník), které vyretušuji a vytisknu na formát 13x18cm. Všechny potom dostanete i vypálené na CD.

 

Jak probíhá fotografování novorozenců?

Nejvhodnější věk na fotografování novorozenců je do 10 dní věku dítěte, ideální je domluvit si termín již z porodnice. Toto focení je nejen časově náročné (cca 3 hodiny), ale celkově je potřeba na 100% vše podřídit miminku. Proto není vhodné a já to ze zkušenosti moc nedoporučuji s sebou brát staršího sourozence a ne vždy to tak dlouho baví i tatínka… proto většinou radím, pokud to jde, aby tito ostatní členové rodiny zašli na začátku focení na procházku či do nedaleké cukrárny a do ateliéru na společné foto přišli až později.

Pro novorozeneckou fotografii mám rekvizity k dispozici. Vše vybereme na místě dle Vašeho vkusu. Před focením důkladně zatopím a při samotném focení používám přímotop, nemusíte se bát, že by byla miminku zima.

 

Jak probíhá fotografování glamour nebo aktů?

Pokud budete chtít potěšit svého manžela nebo přítele odvážnějšími fotografiemi nebo akty třeba na kalendář nebo do fotoknihy, neberte si ten den prádlo nebo ponožky s pevnými gumičkami (způsobují otlaky) a veškeré kosmetické zásahy na pleti (vytrhávání obočí, depilace apod.) dělejte nejlépe den či dva předem. To samé platí o mytí vlasů. Nezapomeňte také na úpravu nehtů, nalakujte si i nehty na nohách. Vynechejte pár dnů pře focením solárium a dodržujte pitný režim.

Pokud je před focením domluvená vizážistka, doporučujeme, abyste přišla nenalíčená a vlasy umyté den předem.

 

Bezpečnost při fotografování

Návštěvou ateliéru rozumějte návštěvu jako kdekoliv jinde, na děti musíte v průběhu fotografování dohlížet a dávat pozor. Nenesu odpovědnost za neukázněné děti, které strkají ručičky do zásuvek, skáčou po křeslech, lomcují se stativy apod. Fotoateliér je prostředí, které bohužel nejde 100% ošetřit a vybavit protiúrazově. A jelikož já se soustředím hlavně na focení, spoléhám v tomto ohledu na Vás. Děkuji.

 

Výběr výsledných fotografií a kdy a v jaké podobě je dostanete

Fotografie máte možnost vidět již v průběhu fotografování a můžete udělat první výběr. Poté již konečný výběr necháte buď na mě a nebo se dohodneme, že Vám e-mailem zašlu zazipované náhledy, z kterých si sami vyberete a následně mi zašlete čísla snímků, které chcete vyretušovat a vytisknout.

Zpracování a úprava fotografií zabere určitý čas, počítejte minimálně 2-3 týdny.

Dle vybraného fotografického balíčku Vám pak nechám zhotovit tištěné fotografie ve formátu 13x18cm, tyto Vám také vypálím na CD v plném rozlišení + zmenšené na web. Ostatní neretušované fotografie bohužel neposkytuji, máte-li ale zájem o upravení nějakého dalšího snímku nad rámec balíčku, můžete si je přiobjednat.

 

Závěrem

Většina z Vás asi nemá s profesionálním fotografováním moc zkušenost a někdo možná v ateliéru ještě nikdy nebyl. Ráda bych Vás ujistila, že kladu důraz  a snažím se o uvolněnou a pohodovou atmosféru. Chci, aby se v ateliéru cítil každý dobře a aby to na snímcích bylo znát. Tento čas je totiž určen jen Vám a Vaší rodině a já chci, abyste i po čase z obrázků cítili lásku a spokojenost.

TĚŠÍM SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!